EMOČNÍ PŘEJÍDÁNÍ

  • Cítíš se jako otrok jídla?
  • Unavují Tě už rady jako "Nahraď jídlo něčím jiným!" nebo "Pomůže Ti vyvážený jídelníček"?
  • Zjistil/a jsi už, že diety na tohle nefungují a chceš konečně zapracovat na svém mindsetu?
  • Chceš zjistit, proč "MONSTRUM" doopravdy přišlo a co s tím můžeš dělat?
  • Hledáš informace, jak to s emočním jedením je doopravdy? Nejlépe od někoho, kdo s ním bojoval sám?

ektronická kniha  (.PDF, .ePub a MOBI)

RECENZE, KTEROU STOJÍ ZA TO SI PŘEČÍST

Váháš? Chápu to. Obsah na toto téma jsi možná objevil/a už mockrát. A ve finále to bylo zase další povídání o jídle a o tom, co už dávno víš. Tahle je ale jiná. A jako důkaz slouží četné recenze čtenářů. Jako třeba tahle.

Když trpíme emočním jedením, cítíme se mizerně. I já jsem to tak měla. Cítila jsem se "nechutná", styděla se za sebe. Zároveň jsem cítila beznaděj. Není to jen postava, na kterou má problém vliv. Způsobuje i spoustu zdravotních a sociálních potíží.

Při emočním jedení (nebo dokonce záchvatovitém přejídání) se celý náš svět točí kolem jídla. Jídlo je náš největší přítel i nepřítel. Nemáme svobodu, protože MONSTRUM jménem emoční jedení určuje, co máme dělat a kdy. A my se podle něj musíme řídit.

Porazit emoční jedení znamená zároveň i změnit svůj mindset. Musíme na sobě zkrátka pracovat. Ale rozhodně to stojí za to! Cítíte, že se posouváte, rostete. A abyste nebloudili tmou, rozhodla jsem se vám s vaší cestou pomoct právě touto knihou.

Když MONSTRUM porazíte, znamená to, že jste vyřešili i nějaké mnohem hlubší problémy. A díky tomu jste se nejen osvobodili od vlivu jídla, ale jste také mnohem šťastnější a vyrovnanější. Celý svět jako by se proměnil, protože na něj koukáte úplně jinýma očima. Všechno je najednou příjemnější. A konečně máte vytouženou SVOBODU, klid a stabilitu! Mně se to povedlo a mí klienti mě následují. Tobě se to může podařit také!

KDO JSEM JÁ?

Moje jméno je Valerie, těší mě!  A i já jsem si prošla "obdobím s kámošem". Trpěla jsem poruchou příjmu potravy, záchvatovitým přejídáním. Více než deset let. 

Momentálně se věnuji vlivu toxických vzorců chování v našem životě a pomáhám svým klientům zjistit, odkud pramení jejich neustále opakující se potíže a zbavit se jich. Emoční jedení však bylo to, co jsem začala zkoumat jako první.

Všimla jsem si totiž, že je velmi těžké najít skutečně relevantní rady. A to i při práci s psychology. Rozhodla jsem se tedy toto téma přijmout za své a rozvést ho více do hloubky. Tak, abych předávala SKUTEČNÉ rady.

CO V KNIZE NAJDEŠ?

Půjdeme z hlubin až na povrch

1) JAK FUNGUJE MYSL?

Proč máme takovou nutkavou potřebu jíst? Konečně si vysvětlíme skutečnou podstatu. Tak, jak Ti to nejspíš ještě nikdo nevysvětil.
-Jaké procesy v mysli probíhají?
-Jak emoční hlady vznikají?
-Jak mysl vyhodnocuje podněty?

2) JAK ZE ŠKODY UDĚLAT FERRARI

Mysl je dobrý sluha, ale špatný pán. Přesto je pánem většiny z nás. My ale nejsme naše mysl. Mysl je pouze nástroj. Jako automobil. A když si uvědomíme, že z něj můžeme vystoupit, můžeme jej libovolně přetvářet a upravovat. Můžeme se zbavit našich emočních hladů, odstranit spouštěče, nesloužící vzorce chování a být konečně svobodní!
-Co je vědomí?
-Jak získat potřebný odstup?
-Jak převzít kontrolu?

3) NOVÉ PROGRAMOVÁNÍ

Konkrétní cvičení a nástroje, které Ti pomohou zbavit se starého mindsetu. Konkrétní návody, jak krok po kroku přestavět Škodu na Ferrari. Aneb jak se zbavit potřeby přejídat se. Jak konečně docílit svobody. Jak žít spokojeněji. 

FYZICKÁ STRÁNKA VĚCI

Jak se stravovat intuitivně a naslouchat svému tělu? Co jsou potraviny bez brdy? Jaký vliv má na přejídání spánek? Až když jsme vyřešili mysl, můžeme se teprve věnovat fyzické podstatě problému.

UDĚLALA BY JSI COKOLIV, ABY JSI SE PŘEJÍDÁNÍ ZBAVILA? 

A co začít tím, že si koupíš E-Book, díky kterému uvidíš emoční jedení zase z jiného úhlu?

ŽE NEMÁŠ ČTEČKU?

Knihu si můžeš přečíst i na svém telefonu/tabletu!

Formát MOBI je podporován Kindle. Což znamená, že si z App Store, nebo Google Play můžeš stáhnout aplikaci "Kindle" a vložit si knihu do ní. Text se následně bude chovat jako by jsi v ruce držel/a čtečku! 

Většina lidí si myslí, že to fuguje nějak takhle...

Objeví se spouštěč (hádka, zkouška,...) a ten přímo spustí potřebu dát si něco dobrého.

Ve skutečnosti je to ale spíš takhle:

Podnět vyvolá myšlenkovou reakci. Až ta vyvolá negativní emoci. Negativní emoce opět vyvolá naučenou myšlenkovou reakci. A ta způsobí potřebu jíst.

Naše mysl si jídlo spojila s instantím potěšením

A snaží se jím tedy napravit naše nepříjemné pocity.

Různé zdroje často radí...

...abychom změnili životní styl. A my bychom chtěli! Ale tato reakce je už zkrátka automatická. Pokud ji chceme odstranit, musíme pracovat s myslí, ne s tím, co jinak jíme. 

Není ani moc efektivní...

...nahradit závislost jinou závislostí.

Musí zmizet naše reakce na spouštěč

A ten přestane fungovat jako spouštěč. 

PROBEREME NAPŘÍKLAD:

  • Jak vznikají emoční hlady
  • Naše spouštěče
  • Jak funguje mysl?
  • Proces automatizace
  • Tři lidské hlady
  • Vnitřní a vnější motivace
  • Mysl, tělo a vědomí
  • “Nálepky”
  • Naše falešná identita
  • Emoce
  • Retikulární aktivační systém
  • Tělo
  • Vědomí
  • Myšlenková mlha
  • Nové programování mysli
  • Fyzická stránka věci
  • Jídelníček
  • Tělo jako nástroj
  • Potraviny bez brzdy
  • Intuitivní stravování
  • Spánek
  • Fyzická aktivita
  • Můj příběh

A CO JE VLASTNĚ TO EMOČNÍ JEDENÍ?

Monstrum, které nás nutí dělat podivné věci. Žije s námi. Pokaždé se objeví znovu a znovu. Živí ho negativní emoce. Chce škodit, ale tváří se jako kámoš. 

Ze začátku působí neškodně. "Půjdeme spolu do obchodu", říká Ti. "Nakoupíme nějaké věci. Dáme si do nosu. Bude to fajn." A Ty jdeš. Věříš mu. Co víc, těšíš se. Opravdu věříš, že to bude fajn. 

V obchodě Ti přesně poví, na co má chuť. Jeho touhy jsou rozmanité. Ale nikdy toho není málo. Je to bohém. "Užijeme si to" navádí tě. A ty ho poslechneš. Nakoupíš vše, co jeho hrdlo ráčí. A jdete spolu domů. Jsi nedočkavý. "Ať už jsme doma" říkáš si. 

V bezpečí Tvého bytu Tě přinutí všechno jídlo sníst. Nejdřív neprostestuješ. Naopak. Po chvíli už ale nemůžeš. Máš pocit, že praskneš. Že se pozvracíš. Že už nikdy nevstaneš ze židle. Dvě čokoládové tyčinky Ti zbyly a koukají na Tebe ze stolu. Kámoš to vidí a přesvědčuje Tě, stále vlídně 

"Sněz je, přece to tady nenecháš, to je škoda, vždyť to vypadá tak dobře!"

"Už nemůžu! Je mi špatně." odvětíš. 

Monstrum vzápětí nasadí svůj hrozivý výraz a přísným tónem Ti přikazuje:

"Sněz to! Jinak už se nikdy nebudeš cítit lépe!"

A ty ho poslechneš. 

Všechno jídlo, které jsi nakoupila, skončilo do půl hodiny ve Tvém žaludku. Čínské polévky, salámy, sýry, pomazánky, pečivo, čokoláda, chipsy, oplatky.. Samé "zdravé" dobroty. Bylo to tolik potravin, že by jsi mohl uspořádat party. A teď je Ti zle. Chce se Ti zvracet. Ležíš na posteli, protože na nic jiného se nezmůžeš. Přemýšlíš o tom, jaký vliv to bude mít na Tvoji postavu. A na Tvé zdraví. Říkáš si, jak jsi ho mohl zase poslechnout. Jenomže Tvůj "kámoš" umí být velmi přesvědčivý. A když to na Tebe přestane platit, začne Tě nutit. 

Většinou se objeví, když se cítíš mizerně. Slibuje Ti úlevu. Slibuje dobré pocity. Bláhově mu to vždy věříš i když víš, že ve skutečnosti to bude ještě horší. Ale, jak se říká, tonoucí se i stébla chytá. 

"Monstrum", o kterém mluvíme, je právě ono emoční jedení. V horším případě záchvatovité přejídání, tedy porucha příjmu potravy. 

Co je tedy vlastně ono emoční jedení?

Pravděpodobně ho už někdy zažil každý z nás. A pravděpodobně kvůli tomu teď čtete tyto řádky. Emoční jedení je stav, kdy máme potřebu sníst velké množství jídla, aniž bychom měli skutečný hlad. Potřeba vzniká právě na základě různých (většinou negativních) emocí. 

Záchvatovité přejídání je pak typ poruchy příjmu potravy. Stejně zákeřný jako například bulimie. Lidé trpící záchvatovitým přejídáním mají tyto "eskapády" často a pravidelně. Většinou o tom však nikomu nepoví. Stydí se. 

O emočním jedení (či dokonce záchvatovitém přejídání) se nemluví tak často jako například o anorexii, či bulímii. A pokud se o tom mluví, pak často s jakousi...menší úctou. Lidé trpící těmito poruchami jsou pro ostatní často pouze jedlíky. A měli by držet dietu. (?!?)

​Jedením ale často paradoxně trpí lidé, kteří mají o zdravém životním stylu velmi dobrý přehled. Jenomže jim to není k ničemu platné. Jelikož "kámoš" je stále s nimi.