JAK VYŘEŠIT EMOČNÍ JEDENÍ?

Zkoušeli jste jíst perfektně vyváženou stravu. Zkoušeli jste různé diety. Zkoušeli jste různé fitness výzvy. Nechali jste si poradit od nutričního terapeuta. Zkoušeli jste vynechat cukr/lepek/bůhví co dalšího. Zkoušeli jste mít silnější vůli a prostě to nedělat. Zkoušeli jste nekupovat sladkosti. Zkoušeli jste nahradit jídlo něčím jiným. Ale nikdy jste se valného efektu nedočkali, co? Proč mě to vlastně ani nepřekvapuje? Hledáte totiž informace na špatných místech!

Co je emoční jedení?

Je to stav, kdy příčinou konzumace není hlad, ale naše emoce. Zjednodušeně řečeno. Emoční jedení (či dokonce záchvatovité přejídání jako porucha příjmu potravy) nevznikne jen tak. Vychází z nějakého psychického problému. Emoční jedení je zkrátka jen jeden z jeho následků. A my musíme řešit příčinu problému a ne jeho následek. Je to jako byste se snažili vypěstovat trávník na kamenné cestě. A divili se, že stébla vám rostou jen mezi kameny. Následně byste zkoušeli trávník hnojit a zalévat odstátou vodou. Ale…nebylo by efektivnější odstranit ty kameny?

„Co mám teda dělat?“

Mindset, mindset a zase mindset… Musíš se začít trochu hrabat ve svojí hlavě. A změnit její nastavení. Máme v sobě naprogramovaných spoustu vzorců chování. Velké množství z nich nám vůbec efektivně neslouží. A my je klidně můžeme nahradit něčím lepším. Jenže to bychom o nich nejdřív museli vědět. Začněte se víc obracet sami do sebe. Možná začněte skutečně věnovat pozornost tomu, co píšu v článcích a svých příspěvcích na sociálních sítích. Krůček po krůčku zkuste měnit svůj mindset. NAUČTE se být šťastnější. To vyřeší váš problém!

„Moment, mám se NAUČIT být šťastný/á? Přece buď jsem a nebo nejsem, ne?“

Váš pocit štěstí by neměly mít v rukou vnější okolnosti. Neměli byste čekat, až se nějaký den povede natolik, že budete spokojení. Ono to totiž funguje opačně. My se musíme naučit nastavit svoji mysl tak, abychom byli šťastní a v pohodě. Vlivu mindsetu na náš život (a dokonce i mezilidské vztahy) věnuji celou svoji následující knihu.

Napsala jsem také knihu přímo o emočním jedení. Je o mindsetu, který se tohoto problému přímo týká. O myšlenkových pochodech a o tom, proč máme nakonec potřebu jíst. Není o jídle jako takovém. Zase ten MINDSET! A ehjhle! Ono to funguje!

Ve svých článcích se zaměřuji i specificky na emoční jedení. Tyto články vám ho pomohou pochopit. Co vám ho pomůže vyřešit (mimo produkty na něj zaměřené)? Přece ty ostatní články! Ty, které se emočního jedení zdánlivě vůbec netýkají. Pomůže vám, když si dáte svůj život dohromady. A s tím se vám zase snažím pomáhat já.

Tento článek je tedy spíš takový vztyčený prst. Přestaňte se zabývat jídlem. Pojďme společně vyřešit tu skutečnou příčinu!

ČLÁNEK PŘÍMO NA TVŮJ E-MAIL?

Chceš, abych Ti poslala jednou týdně nový článek do Tvé E-Mailové schránky a Tobě tak nic neuniklo? Ráda to pro Tebe udělám! Níže mi, prosím, zanech svoji E-Mailovou adresu! :)

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.